Yerel / Bölgesel SEO

Yerel / Bölgesel SEO

Yerel bölgesel SEO çalışmaları, günümüzde hızla önem kazanmaya devam ediyor. Local SEO olarak da bilinen yerel bölgesel SEO çalışmaları, yerel işletmeciler için “daha kolay bulunulabilirlik” sunuyor. Belirli bir coğrafi bölge baz alınarak yapılan yerel bölgesel SEO çalışmalarından daha fazla verim elde edilebilmekte ve ulusal SEO çalışmaları için karşılanması gereken bütçeden çok daha azıyla başarı sağlanabilmektedir.

Sağlık sektörü odaklı dijital medya ajansı olarak hizmet veren Digital Marka olarak bizler de yerel işletme sahipleri için ilk etapta yerel bölgesel SEO çalışmalarını öneriyor ve daha sonra hem SEO çalışmalarına hem de diğer çalışmalara hız veriyoruz. Yerel bölgesel SEO nedir, neden yapılır, nasıl yapılır, yerel SEO yaptırmak ne gibi avantajlar sağlar, Yerel bölgesel SEO yaptırırken nelere dikkat etmeli sorularının yanıtları ise bu başlıkta sizlerin bilgisine sunulmaktadır.

Yerel Bölgesel SEO Nedir?

Onlina pazarlamayla ilgilenen yerel işletme sahipleri; belirli bir bölgede arama sonuçlarında çıkmak istiyorsa kuşkusuz ki SEO çalışmalarına yönelmelidir. Belirledikleri bölgelerde arama sonuçlarında rank etmenin önemini anlayan firmalar ise Local SEO yani Yerel bölgesel SEO çalışmaları için SEO ajanslarıyla anlaşmaktadır.

Bölgesel SEO, Türkiye’de yeni yeni önem kazanan ancak Dünya’da aktif olarak yapılan bir seo çalışması türüdür. Küçük ve bölgesel faaliyet gösteren işletmelerin, müşterilerilerini bulabilmelerini daha da kolaylaştıran local seo çalışmaları, ileriki dönemlerde firmaların büyümesine de katkı sağlayabilir. Pastane, yemek hizmetleri gibi sektörel firmaların sıklıkla yaptırdığı yerel bölgesel SEO çalışmaları, harita sonuçlarıyla ilişkilili bir çalışmadır.

Yerel Bölgesel SEO Neden Yapılır?

Harita sonuçlarında görünmeyen bir işletme kuşkusuz ki hem tüketicilerine hem de potansiyel müşterilerine ulaşma konusunda başarısız olacaktır. Bulunulan bölgede yapılan anahtar kelime aramalarında görünmek is yeni müşteri kazandırırken firmaların büyümesini de sağlayabilecektir. Organik aramaların dahi üstünde sizi konumlandıran yerel bölgesel SEO çalışmaları, Google Business başta olmak üzere çeşitli düzenlemelerle yapılabilmektedir.

Küçük işletmeler için jenerikte çıkmak elbette çok maliyet ve uzun süre demektir. Ancak, işletmenin bulunduğu bölgede gözükmek ise daha az maliyet aynı zamanda daha kısa bir süre demektir. Bu nedenle, firmanın / kişinin bulunduğu yere özgü bir SEO çalışması yapmak için yerel Bölgesel SEO çalışması yapılmalıdır.

Yerel Bölgesel SEO Nasıl Yapılır?

Her geçen gün rekabetin artmasıyla birlikte artık SEO çalışmalarında “taktiklerle” kalıcı başarılar elde edilmeye çalışılıyor. Yerel bölgesel SEO çalışmaları da rakipleri kadar bütçesi olmayan firma yada kişiler için kuşkusuz en iyi seçenek. Bu nedenle, bugün yüzlerce müşterimiz yerel bölgesel SEO çalışmaları ile kısa sürede organik aramada görünüp müşterileriyle iletişime geçebilmekteler.
Google Business kaydı, site içerisinde haritaların optimize edilmesi, sayfa içi linklemeler, işletmeyle ilgili alakalı yerler, sosyal medya hesaplarında ve rehber sitelerde adres paylaşımları gibi çeşitli taktiklerle yerel bölgesel SEO çalışması yapılmakta ve başarı elde edilebilmektedir.

Yerel Bölgesel SEO Yaptırmak Nasıl Avantajlar Sunar?

Bütçe

Az önce de bahsettiğimiz üzere yerel bölgesel SEO çalışmalarına yönelerek, jenerik çalışmalara nazaran çok daha uygun bütçelerle başarı elde edebilirsiniz.

Maksimum Kazanç

Reklam giderlerinizin minimum olduğunu varsayarsak yerel bölgesel SEO çalışmalarından edindiğiniz kazanç, kuşkusuz ki sizi memnun edecektir. Örneğin; dönerci dükkanınız yerel bölgesel SEO çalışması ile bölgede ilk sırada gösterilir ise eskiye nazaran çok daha sipariş alacak ve maksimum kazanç elde edeceksiniz.

Marka Bilinirliği

Günümüzde yerel işletmelerin de marka kimliği var ve bu marka kimliğini arttırmak ve o bölgede yeni şubeler açmak oldukça önemli. Yerel bölgesel SEO çalışmasıyla, bulunduğunuz bölgeler haricinde diğer yakın konumlarda da görünür olabilir ve böylece diğer bölgelerde de aktif olarak varlığınızı sürdürebilirsiniz.

Digital Marka Yerel Bölgesel SEO Hizmetiyle Daima Yanınızda!

Ulusal yada jenerik SEO çalışmaları için kendini hazır hissetmeyen küçük işletmelere yerel bölgesel SEO hizmeti veren Digital Marka olarak, bütçenizi aşmadan sizi organik bir şekilde arama sonuçlarında gösterebiliyoruz. İşletmenizin organik olarak büyümesine olanak tanıyan yerel bölgesel SEO çalışmalarımız ile daha fazla kazanç ve güçlü müşteri tabanı oluşturabiliyorsunuz.
Trafik kaynağınızı düzenli olarak kontrol etmek ve bilgilerinizi daima güncellemek sureti ile arama sonuçlarında yüksek sıralama edinmenizi sağlıyoruz. Popüler web ve sosyal medya platformlarında da profillerinizi oluşturuyor ve hedef kitlenizin size ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

İşletmenizi başta masaüstü olmak üzere mobil cihazlarda ve tabletlerde de yerel aramada gösterebilen Dijital Marka ajansımız, sizin yerel trafik trafiğinizle rakiplerinizden daha da üstte olmanızı daima önemseyerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi