Facebook Reklamları

Doktor Facebook Reklamları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir anda hayatımıza giren sosyal medya kanalları, bugün gerek internet kullanıcılarının gerekse de markaların “vazgeçilmez” ortak noktalarından birisi haline geldi. Sosyalleşmek için sıklıkla tercih edilen Facebook, dijital reklamın önemini anlayan markalar ile daha da büyümeye devam edecek gibi duruyor.

Etkileşim konusunda en fazla avantaja sahip olan Facebook, küçük yada büyük tüm işletmelere de kendilerini tanıtma ve reklamlarını yayma şansı tanıyor. Dijital reklam kanallarından birisi olarak görülen Facebook, her gün milyarlarca reklamın yayınlanmasına destek oluyor. Ankara dijital medya ajansı olarak bizler de Facebook reklamları konusunda sizlere özel çözümler üretmekte ve bütçenizi en efektif şekilde kullanarak maksimum fayda elde etmenizi sağlamaktayız.

Marka Bilinirliğinizi Arttırırken Kazançlarınızı da Arttırabilirsiniz!

Her gün milyarlarca kişinin resim, video ya da metin paylaştığı Facebook platformu, içerik bakımından oldukça zengin sosyal medya kanallarından birisidir. Bilgilendirme amacıyla birçok sayfanın aktif olarak yayın yaptığı Facebook’ta reklam amacıyla da birtakım çalışmalar yapılabilmektedir.

Bir işletmenin ya da markanın “marka bilinirliğini arttırmak, kampanyalarını duyurmak ve satışlarını katlamak” için seçebileceği en iyi sosyal medya platformu olarak kabul gören Facebook, çeşitli reklam modelleriyle “firmalara” seçenek sunabiliyor.

Faceboook Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Sağ Sütun Reklamları

Mobil ziyaretçi hedefleyenlerin tercih etmemesi gereken bir Facebook reklam modeli olan sağ sütun reklamları, genel olarak bilgisayar kullanıcılarını hedeflemektedir. Anasayfanın sağ tarafındaki sütunda yer alan sağ sütun reklamları, belirlenilen kitlelere gösterilen reklamlardır.

Akış Reklamları

Mobil ve masaüstü kullanıcıları için en uygun olan Facebook reklam türü akış reklam türüdür. Facebook reklamları arasında hedeflediğiniz grubun zaman tünelindeki akışta konumlanabileceğiniz akış reklamları ile beğeni çekmek ve etkileşime geçmek çok kolaydır.

Grup Reklamları

Mobilde ve bilgisayarlarda gösterilebilen grup reklamları, Facebook’ta grubunuza reklamlar ile takipçi çekmenize olanak tanır.

Hızlı Makale Reklamları

Medya organları tarafından kullanılan içeriğin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayan hızlı makale reklamları ile “makale içi reklam” yayınlamak sureti ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmak mümkündür.

Video İçi Reklamlar

Youtube benzeri bir mantık ile çalışan video içi Facebook reklamları, ajanslar tarafından hazırlanması önerilen reklam tiplerindendir. Canlı yayınlarda videolarla yayınlacak reklamlarınızın 5 ila 15 saniyede olması, sizin için yeterli olsa da kullanıcıların beğenmesini sağlamak için kuşkusuz ki videonun kalitesi ve içeriği iyi olmalıdır.

Messenger Reklamları

Messenger’da konuşmanız olan kişileri hedeflemenize imkan verilen Messenger Reklamları; mesajlaşmalarda kampanya duyurmak için ideal bir seçenek olabilmektedir.

Facebook Reklamlarıyla Hem Marka Bilinirliğiniz Hemde Etkileşimleriniz Artsın!

Facebook reklamlarınızı optimize eden, planlayan, yayınlayan ve analiz eden Digital Marka, dijital pazarlama ve reklam stratejileriniz için seçebileceğiniz en iyi SEO & reklam ajanslarından birisidir. Doğru kullanıcılara doğru reklamı yapmanız konusunda size danışmanlık hizmeti de sunabilen Digital Marka olarak bizler, sitenize ya da Facebook sayfanıza ziyaretçi akışı sağlayabilir, facebook reklamları için çeşitli yöntemler geliştirebiliriz. SEO çalışmalarınızda da aktif olarak kullandığımız Facebook reklamları ile organik arama sonuçlarına gözle görülür bir yükseliş yaşamanızı sağlayan Digital Marka’yı seçtiğiniz için “iyi ki” diyeceğinize eminiz.

Facebook reklamları ile marka değerinizi arttırmayı düşünüyor ve sosyal medyada yayınlayacağınız reklam üretimlerinizde en iyi metin yazarlarıyla çalışıyoruz. Hedef kitlenize ulaşabilmenin en kolay yolu olan Facebook reklamları ile bütçenizi sarsmıyor ve kısa sürede kazancınızı katlama şansını sizlere sunuyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi