Instagram Reklamları

Doktor Instagram Reklamları

Her geçen gün internetin eğlenceli dünyasına giren kullanıcılar, başta İnstagram olmak üzere tüm sosyal platformlarda bulunmaya özen gösteriyorlar. Yüz yüze iletişimin artık “dijitalleştiği” bu çağda, markalar da satışlarını ya da marka bilinirliğini arttırabilmek adına dijital platformlarda yerlerini almaya başladılar. Cinsiyet, konum, ilgi alanları, yaş gibi hedef kitle belirlemede önemli kıstaslar olan bu detayları “seçerek” tüketicilere ulaşma şansını sunan sosyal medya ve dijital platformlar, günümüzün en iyi reklam araçlarıdır. Dijital reklam stratejileri listesinin en başında gelen İnstagram reklamları; marka bilinirliği, satış, potansiyel müşterileri ve ziyaretçi sayısını arttırma amacıyla yapılabilmektedir. Ankara instagram reklamları dendiğinde akla gelen ilk SEO ajansı olarak bizler sağlık sektörü odaklı SEO çalışmalarımızda İnstagram reklamlarından da büyük fayda görmekteyiz.

Instagram Reklamları, Başarının Kapısını Aralamanızı Sağlayabilir

700 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile Facebook’u takip eden İnstagram, Dünya üzerinde en fazla kullanlan 3.sosyal medya platformu olma özelliği taşıyor. Dünyadaki milyarlarca kişiye ulaşabilmenin sadece “bir tık” ile mümkün olduğunu fark eden markalar, İnstagram’da bir bir yerlerini almaya ve İnstagram’da reklam yapmaya hızla devam ediyorlar. Zira; böylesi “boş” bir pazarı fark eden markalar, rakiplerinden çok daha öne çıkabilmek ve satışlarını katlayabilmek için İnstagram reklamlarına büyük yatırımlar yapıyorlar. Bugün, küçük bir işletmenin bile İnstagram’da olduğunu varsayarsak, İnstagram’ın en önemli dijital reklam platformu olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz.

Siz de hedef kitlenizi bulabilmek adına geleneksel reklam mecralarında “yüksek bütçeler” harcamanıza gerek kalmadan instagram’da sponsor reklamları yayınlayabilir ve oldukça düşük maliyetlerle maksimum kazançlar elde edebilirsiniz.

Markanızın hizmet ve ürünlerini İnstagram reklamlarıyla tanıtmak, hem daha fazla kitleye erişebilme imkanı hem de satışlarınızda gözle görülür bir artış elde etmenizi sağlayacaktır.

Instagram Reklam Çeşitleri Nelerdir?

İnstagram, hedefinize uygun reklam seçeneklerini sunabilen bir reklam platformu olarak karşınıza çıkmaktadır. Hangi reklam tipini uygulamanız gerektiğini profesyonel instagram reklam uzmanı ya da danışmanları sayesinde öğrenebilir ve İnstagram’da reklam verme sürecine siz de dahil olabilirsiniz.

İnstagram reklamları genel olarak aşağıdaki gibi çeşitlendirilebilir:

Fotoğraf reklamları

Bir görsel ve metin içeren fotoğraf reklamları, İnstagram’da tercih edilen reklam çeşitlerinden birisidir. Fotoğrafları kare, yatay, dikey format gibi çeşitli formatlarda ayarlamanıza olanak tanıyan İnstagram reklamlarında kullanacağınız görselin kalitesi de yine oldukça önemlidir.

Video reklamları

Video izleme alışkanlığının her geçen gün arttığı bu günlerde “kısa videolarla yapılan reklamların” etkisi yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. En fazla 60 saniyelik bir video yayınlamanıza olanak tanıyan İnstagram reklamları, oldukça etkili bir reklam çeşididir.

Dönen Reklamlar

Carousel tipi reklam olarak da bilinen dönen reklamlar, gerek Facebook’ta gerekse de İnstagram’da karşılaşabileceğiniz bir reklam çeşididir. Görseller ile bir ya da daha fazla ürünün ya da hizmetin anlatılmasına olanak tanıyan dönen reklamlar, kare olarak tasarlanmaktadır.

Instagram stroies reklamları

Günümüzde her gün binlerce story yani hikaye atılıyor ve kişiler, normal resim yüklemek yerine belirli bir saat hesapta kalan hikayeleri paylaşmayı daha çok tercih ediyor. 200 milyonu aştığı düşünülen İnstagram kullanıcıları, hikaye atmayı sevdiği kadar hikaye izlemeyi de seviyor. Tüketici davranışlarını iyi sezinleyen ve reklamların nasıl kullanılması gerektiğini bilen firmalar, İnstagram stories reklamları seçeneğini tercih ederek, daha fazla kitleye ulaşabiliyorlar.

Instagram Reklamları Talepleriniz İçin Sizi Bekliyoruz!

Digital Marka, başta SEO çalışmaları olmak üzere dijital platformdaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek donanımdadır ve yetkin olarak sizlere hizmet vermektedir. Google Adwords gibi reklam platformlarını çok iyi kullanabilen Digital Marka olarak sosyal medya platformlarında da reklam faaliyetlerinizi planlıyor ve başarılı bir şekilde yürütebiliyoruz. Stratejik SEO çalışmalarımızda önem verdiğimiz İnstagram reklamlarını sizlerin marka bilinirliğini arttırmak için de öneriyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi