Sunucu Altyapı Hizmeti

Sunucu Altyapı Hizmeti

Günümüzde internet teknolojilerinin hızla gelişmesi hayatımıza yepyeni kavramların da girmesini sağladı. İnternet kullanımlarının çeşitlenmesiyle ve farklı ihtiyaçlara yönelik hazırlanan web siteleri, belirli bir altyapıda saklanmak ve yedeklenmek zorunda. Sunucu alt yapı hizmetleri altında verilen hizmetlerden birisi olan web sitelerin yönetim panelleri ve bilgileri, günümüzde “güvenlik unsuru” açısından önem arz etmektedir. Herhangi bir ağ üzerinde bir programı ya da bilgiyi; farklı kişilere, sistemlere dağıtan donanım ya da yazılımlara verilen genel isim ise sunucudur. Bilgisayar ağına bağlı olan sunucular, yüksek konfigürasyonda imal edilmiş olup, çoklu kullanıcıya hizmet verebilen bilgisayar sistemleri olarak kabul edilmektedir.

Sunucu Altyapı Hizmeti ’ne Neden İhtiyaç Duyulur?

Günümüzde tüm işlemler, bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yapılmakta ve toplanan tüm bilgiler “sunucu” tabanlarında saklanmaktadır. Kurumun bilgilerinin son derece önemli olduğunu kabul edersek “sunucu altyapı hizmetlerinin” de önemini anlamış oluruz. Zira; sunucuda oluşabilecek sorunlar; para, zaman kaybı gibi kayıplara neden olabilecek ve kurumu “dış tehlikelere” karşı açık hale getirebilecektir. Veri tabanlarının bütünlüğünü korumak ise önemli diğer konulardan birisidir. Kurumun bir günlük verisinin kaybolması bile o kurumu ciddi sıkıntıya sokabilmekte ve ciddi yaptırımlara maruz kalmasına sebep olabilmektedir. Yapılan işte, zaman, iş ve bilgi kaybı olmasını istemiyorsak sunucu seçerken dikkatli olmalı ve sunucu yedekleme hizmetinden faydalanmalıyız. Sunucuların düzenli yedek alması firmaları ciddi hukuki süreçlerden koruyacak ve iş/zaman/emek kayıplarının önüne geçecektir.

Sunucu alt yapı hizmeti sadece kurumlar için değil “basit bir web sitesi” için bile büyük önem taşımaktadır. Uzun yıllar boyunca girilen içeriklerin sayısını, yorumları ve diğer yapılan işlemleri düşündüğünüzde sunucu alt yapı hizmeti almanın önemini kavramak hiç de zor değildir. Özellikle, sağlık sektörü odaklı SEO çalışmalarında sunucuların daima günlük, haftalık ve aylık yedek alması, yapılan çalışmaların boşa gitmesini engelleyecek ve ciddi sıralama kayıplarının yaşanmasının önüne geçecektir. Bu nedenle; hali hazırda bir SEO hizmeti alıyor ya da almayı planlıyor iseniz SEO danışmanı ya da SEO uzmanınıza sunucu alt yapı hizmetinde yedekleme hizmeti sunup sunmadığını mutlaka sorun.

Digital Marka’yla Web Siteleriniz Daima Güvende!

Teknolojinin bugün ya da yarın ne getireceğini bilmeden yaşamak, alınabilecek en büyük risktir. SEO çalışmalarınıza gölge düşürecek olan web siteyle ilgili olan tüm problemler için Digital Marka olarak bizler sunucu alt yapı hizmeti adı altında “site yedeklemesi” hizmeti sunuyoruz. Aynı zamanda sitelerinizin güncellenmesi ve bakımlarının yapılması konusunda da sizlere daima hizmet veren firmamız, sizin Dijital Dünya’nın risklerine karşı güvenle durmanızı sağlıyor.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi