Google Haritalar Kaydı

Google Haritalar Kaydı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık herkesin cebinde bir akıllı telefon var ve herkes ihtiyaç duyduğu anda Google’da kısa bir araştırma yaparak “anında, her yerden” dilediği bilgiye ulaşabiliyor. Google gibi Dünya devi bir arama motorunda istediği bir doktoru bulabilmek ise hastaları elbette çok memnun edecektir.

Google tarafından daima güncellenen Google algoritmaları, kullanıcının aradığı bilgiye en yakın nişleri içeren içerikleri üste alıyor ve kullanıcının “aradığını hemen bulmasını” sağlamaya çalışıyor. Organik SEO dediğimiz bu kavram ise oldukça geniş ki buna Google haritalar da dahil edilebilir. İnternet dünyasında sadece web sitenizin olması ya da anahtar kelimeyle oluşturulmuş içerikler paylaşmanız sizi arama sonuçlarının tepesine almaz ki bu “haksız rekabeti” önlemek için yapılmaktadır. Google haritalar kaydı başta olmak üzere Google araçlarını aktif kullanmanız ve Google’ın önerdiği ayarlamaları sitenize entegre etmeniz önemlidir.

Google Harita Kaydı Nedir?

Firmanızın tüketici/ziyaretçi tarafından daha güvenilir olarak algılanması ve olumlu imajın yaratılması için Google Harita kaydı önemli bir konudur. Aradığınız yerin nerede olduğunu size harita üzerinde gösteren Google Map, hem internet kullanıcıları hem de firma sahipleri açısından oldukça önemlidir. Bir firma için Google Harita kaydı oluşturmak; tüketicilerin ve potansiyel müşterilerin firmayı daha kolay bulmasını sağlar ki bu hem kazanç, marka bilinirliği ve güven anlamına gelir.

Pazarlama faaliyetlerinde kuşkusuz ki daima “daha çok müşteriye ulaşmak , satışları arttırmak ve marka bilinirliğini yükseltmek” hedeflerini görürüz. Dijital pazarlama faliyetlerinde ise Google Harita Kaydı’nın da büyük rolü vardır. Zira; satışını yaptığınız bir ürün için size ulaşmak isteyen ziyaretçiler, sizin nerede olduğunuzu bilmek isteyecek ve ürünü satın almaya gelmek isteyeceklerdir. Örneğin; dönerci arayan bir internet kullanıcısı, Google Haritalar’a dönerci yazdığında “kendisine daha hızlı gelebilecek yakınlıktaki” firmalarla kolaylıkla iletişime geçebilmektedir. Google Haritalar’ın sağladığı “kolay ulaşılabilirlik” avantajı ise firmaya gerek marka bilinirliği gerekse de kazanç getirmektedir. İşte, bu ve daha fazla avantaj için kuşkusuz ki firmanızın Google Harita Kaydı’nı yaptırmalı ve daima Google Harita’da görünüp görünmediğinizi kontrol etmelisiniz. İçerik paylaşma, resim paylaşma ya da müşterilerin yorumuyla ilgilenme gibi birçok yapılması gerekenler ise yine profesyoneller tarafından yönetilmesi gereken Google SEO hizmeti içerisinde yer almaktadır.

Google Haritalar Kaydı Yaptırmak Size Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Google tarafından sizlere sunulan hizmetler ve yeniliklerden daima yararlanmak markanın geleceğini inşa etmekte ve satışların artmasını sağlama açısından oldukça önemlidir. Teknolojik yenilikleri de göz önünde bulundururarak Google’ın önerilerini uyguladıktan sonra başta SEO faaliyetleri olmak üzere birçok alanda da başarı, beraberinde gelecektir. Google Haritalar’da işte buna en güzel örnektir. Google tarafından düzenli aralıklarla güncellenen Google Haritalar, bugün daha da iyileştirilmiş ve son kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Müşterilerin ya da tüketicilerin ulaşmak istediği bir firma ya da kurumu “adres bilgileriyle birlikte” gösteren Google Haritalar, hem ziyaretçi açısından hem de firma sahipleri açısından oldukça önem arz etmektedir.

Müşteri portföyünüzü daha da genişletecek olan Google Haritalar, işletmenize de değer katacaktır. Size çok kolay ulaşabilen müşterileriniz ya da hedef kitleniz, “aynı ihtiyaçları” söz konusu olduğunda yine sizinle iletişime geçmek için Google Haritalar’ı kullanacaktır.

Google Harita’dan sizi bulan ve sizden memnun ayrılan müşterileriniz Google Haritalar’daki profilinize iyi yorum bıraktığında sizi takip eden diğer kullanıcıların da sizin hakkınızda bilgi sahibi olması sağlanır. Böylece; bulunduğunuz bölgedeki o sektörde en iyi yorumlara sahip olan firma olmak size daima müşteri ve kazanç getirecektir.

Organik SEO çalışmalarını yürütürken her SEO uzmanı, kendi taktiğine göre SEO çalışması yapar ve sürekli farklı taktikler de dener. Organik SEO çalışmalarına olumlu yönden etki edebilen Google Haritalar Kaydı, kuşkusuz ki tüm SEO çalışmalarında olmazsa olmaz kriter olmalıdır. Çünkü, Google Haritası’nın amacı “doğal bir şekilde sizi tepede göstermek ve adres/ telefon bilgilerinize kolay” ulaşılmasını sağlamaktır.

İşletmeniz trafik anlamında yoğun bir yerdeyse ya da karmaşık bir bölgede bulunuyor ise müşterileriniz sizi, haritadaki navigasyon sayesinde “kolaylıkla” bulabilecektir.

Digital Markayla Google Haritalar Kaydınızı Tamamlayın, Hemen Görüntülenmeye Başlayın!

Organik SEO çalışmalarında da gitgide önemi artan Google Haritalar, Google tarafından daima güncellenmekte ve desteklenmektedir. İşyerinizi ya da hizmetinizi potansiyel müşterilerinizin kısa sürede bulmasını istiyorsanız Google Haritalar Kaydınızı bizlere emanet edin ve düzenli olarak bilgilerin güncellenmesini sağlayalım!

Google başta olmak üzere Apple, Tomtom, Yandex, Here ve Foursquare gibi haritalara da konumunuzu kaydederek Google’ın sizi daha iyi anlamasını sağlayabiliriz. Siz de hala Google Haritalar Kaydı’nızı oluşturmadıysanız hemen bizi arayın!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi