Kartvizit Tasarımı

Doktor Kartvizit Tasarımı

Dijitalleşmenin hızla sektörlere yayılması sonucunda bugün, çeşitli ihtiyaçlar doğmakta ve firmalar bu ihtiyaçlar için ilgili firmalarla anlaşmalar yapmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı gibi şirketler için önemli bir tasarım sürecinde de yine bu alanda hizmet veren ajanslar ya da firmalarla iletişime geçen markalar, kartvizit tasarımı başta olmak üzere çeşitli kurum kimliği öğelerini tasarlatabilmektedir.

Gelenekselleşmenin de halen devam ettiği bu dijitalleşme çağında “kartvizit” tasarımlarında da yenilikler görülmekte ve firmaların dijital kimliği “yeni kartvizitler” olmaktadır.  Ankara kartvizit tasarımı konusunda sizlere hizmet veren Digital Marka ekibi olarak bizler, daima dijital çağa ve sektöre uygun tasarımlar yapmakta ve sizlere en iyi baskı seçenekleriyle sunmaktayız.

Kartvizit Nedir?

Tabletler, notebooklar ya da akıllı telefonlar gibi “her an her koşulda ihtiyacımızı görebilecek aygıtlara” sahip olsak da kartvizit taşıma alışkanlığı bir türlü geride bırakılamıyor. İş ve meslek hayatında “prestij, güven” bağlamında değerlendirilen kartvizitler, küçük ama etkili bir reklam aracıdır da aynı zamanda. Bir kişinin ya da kurumun adresi, iletişim bilgileri veya unvanının yer aldığı kartvizitler, hatırlanmak amacıyla basılan kartlar olarak da görülebilmektedir. Karşıdaki kişinin iletişim bilgileri başta olmak üzere çeşitli bilgileri sunabilen kartvizitler, çevre edinmek ya da kurumsal kimliğin pekiştirilmesini sağlamak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Neden Kartvizit Kullanmalısınız?

Pazarlama stratejilerinin bir parçası olan kurumsal kimlik tasarımı sürecinde kartvizit tasarımı da bulunmaktadır. Olumlu ilk izlenim ve tekrar hatırlanma sağlamak amacıyla büyük görev üstlenen kartvizitler, günümüzde “gerek tanıtım gerekse de marka kimliği pekiştirmek” için tercih edilmektedir. Aynı zamanda potansiyel müşterilerinizi ikna edebilmek ve onların tekrar sizi hatırlamasını sağlamak amacıyla da kartvizit dağıtımı önem arz eder.

Sadece üzerinde iletişim bilgilerinizin yer aldığı bir kart olarak görmemeniz gereken kartvizit tasarımları, farklı ve yaratıcı olmalıdır. Zira; günümüzde halen en güçlü pazarlama araçlarından birisi olan kartvizitler, mutlaka markanın kimliğine ya da verilecek olan hizmete uygun bir tasarımla hazırlanmalıdır.

Genel olarak kartvizitler;

  • Kalıcı bir izlenim yaratma konusunda önem arz ederler. Yoğun iş yaşamında bilgilerin kolaylıkla kaybolabileceğini düşünürsek kartvizitler sayesinde “iletişim” kurmak daha da kolaylaşabilir.
  • Kurumsal ve profesyonel görünmek ise iyi tasarlanmış bir kartvizit ile mümkündür. Kurum kimliğinizi yansıtmayan bir kartvizit, iş kayıplarına dahi neden olabilecek potansiyel bir güçtedir.
  • Çeşitli pazarlama araçlarına nazaran daha ekonomik olan kartvizitler, uygun fiyatlara temin edilebilmektedir.
  • Her zaman yanınızda olan kartvizitleriniz, sizin hakkınızda bilgi verecek tüm mecraları içerebilir.
  • Gerçek zamanlı pazarlama yapmanıza yardımcı olan kartvizitler, müşterilerle kuracağınız ilişkileri de pekiştirir.
  • Rakiplerinizden daha fazla ön plana çıkmak ise iyi bir kartvizit tasarımıyla bile mümkün olabilir.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde halen daha etkin olarak kullanılan kartvizitler, çeşitli tasarımlarla üretilebilmektedir. Teknolojinin grafik programlarına sağladığı katkısı ile artık kartvizitlerde çeşitlilik sağlanabilmektedir. Birbirinden farklı birçok farklı özellikte basılabilen kartvizit tasarımları, grafikerler tarafından hazırlanmaktadır. Kullanılan yüzeylerine göre çeşitlenebilen kartvizitlerde genel olarak tek ya da çift taraflı tasarımlar görebilmekteyiz. Mat, parlak ya da karışık renkli olarak tasarlanabilen kartvizitlerde kullanılan kâğıdın cinsi de farklılık gösterebilmektedir. Kuyumcu gibi “gösteriş, şaşa” gerektiren bir sektörde ise altın ve gümüş gibi renklerden oluşan “zengin görünümlü” kartvizitlerin tasarlanması gerekebilir. Bu nedenle, kartvizit tasarımı yapılırken firmanın beklentileri ve sektörün kabul gördüğü ölçüleri bilmek ve uygulamak oldukça önemlidir.

Digital Marka’da Kurum Kimliğinize Uygun Kartvizit Tasarımları Var!

Ankara’da sağlık sektörü odaklı dijital medya ajansı olarak hizmet veren Digital Marka, firmaların kurum kimliğinin oluşturulması ve kurum kimliği unsurlarının hazırlanması konusunda da hizmet vermektedir. Kartvizit tasarımı başta olmak üzere çeşitli hizmetleri sizlere sunabilen Digital Marka ’da işinize ya da markanıza uygun kartvizit tasarımları en kaliteli şekilde hazırlanmakta ve tarafınıza teslim edilmektedir. Rakiplerinizden çok daha önde olabileceğiniz bir kartvizit tasarımıyla tanışmak için hemen bize ulaşın!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi