Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak bugün Dünya üzerindeki tüm markalara erişebiliyor ve haklarında bilgi sahibi olabiliyoruz. Her bir markanın bir kez bile olsa iletişime geçtiği müşteri kitlesinin o markaya dair bir şeyler hatırlaması ise oldukça önemli. Kurumsal kimlik öğeleri arasında yer alan logo tasarımı ise “hatırlanmak, tanınmak” gibi misyonları bünyesinde barındırmakta ve markalara “değer” katmaktadır.

O markanın ürününden yada hizmetinden memnun kalan bir tüketici tekrar o markanın logosunu gördüğü anda “yaşadığı olumlu deneyimi” hatırlar ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden o markayı tercih edebilir. İşte, tüketiciyle iletişim kurmamızı sağlayan logolarımız, tüketicinin daima dikkatini çekmektedir. Ancak, bu bazen avantaj olabilirken bazen de dezavantaj olabilmektedir. Bu nedenle, logo tasarımı oldukça önem arz eden, dikkat gerektiren bir çalışma prensibine dayalı olmalıdır. Ankara’da sağlık sektörü odaklı dijital medya ajansı olarak hizmet veren Digital Marka olarak bizler logo tasarımında kurum kimliğini baz almakta ve tasarımlarımızı kreatif düşüncelerle oluşturmaktayız.

Logo Nedir?

Logo dediğimizde akla çeşitli semboller, yazı tipleri gelmekte ve bunları da çevremizde sık sık görmekteyiz. Gelişen tasarım teknolojileri sebebiyle kavramlar iç içe girmekte ve logo adı altında sunulan ikon setlerini görmekteyiz. Ancak logo; kreatif, estetik gibi çeşitli kriterler barındırmalı ve markanın kurum kimliğini yansıtmalıdır.

Logo bir imza gibi düşünülmeli ve geniş perspektiften bakılarak oluşturulmalıdır. Bu nedenle, logo tasarımları; uzun vadede düşünülmesi gerekilen, titizlikle çalışılması gereken ve birçok kişinin onayından geçmesi gereken tasarımlardır.

Logo Tasarımının Önemi Nedir?

Kurumların yada kişilerin kimliğini yansıtan en önemli kimlik öğelerinden birisi de logo tasarımıdır. Şirketin vizyonu açısından oldukça önem arz eden logo tasarımları, belirli yaklaşımlarla tasarlandığında “ özgün- estetik bir logo” olarak kabul edilebilmektedir.

Kurumların sayısının gitgide artmasıyla birlikte artık logo tasarımları da önem kazandı. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilmek ve dikkatini çekmeyi başardığı müşterilerin de kalıcı olmasını sağlamak için logo tasarımlarına büyük görev düşüyor. Kuşkusuz ki bir markanın yada kurumun “vizyonuna” önem vermesi ve vizyonuna değer katacak tasarımlar yaptırması gerekiyor. Bu sebepten ötürü de sektöre girecek olan bir markanın logo tasarımı yaptırırken mutlaka dikkat etmesi gereken kriterleri bilmesi ve logo tasarımı sürecini hızlandırmaya çalışmaması önem arz ediyor.

Günümüz teknolojilerinin gelişmesi haliyle de logo tasarımlarında çeşitliliği ve teknik imkanları sunmuştur. “Ne kadar iyi bir logonuz olursa o kadar iyi bir imajınız olur ve bundan da kurum kimliğiniz beslenir” argümanıyla yola çıkılarak hazırlanan bir logo ise kuşkusuz ki şirketi en iyi şekilde temsil edecektir. Bunun içinde gelişmiş grafik tasarımları ve programları ile çalışmak ve müşteri- tüketici onayı ile logo sürecini tamamlamak gerekiyor.

Logo Tasarım Süreci Nasıl İlerliyor?

1. Projelendirme

Ankara sağlık odaklı seo ajansı olarak bizler, logo tasarım sürecinize ilk olarak sizinle görüşme yaparak başlamaktayız. Sizin beklentilerinizi, kurumunuzun kimliğini ve negatif düşüncelerinizi öğrendikten sonra potansiyel logolar üzerinden sizlerin tasarım ve renk konusunda fikrinizi alarak belirli bir tasarım fikrine sahip oluruz. Modern, otantik gibi çeşitli logo formları göstererek sizin logo type dediğimiz logo tarzınızı öğrenir ve bu şekilde beğenebileceğiniz bir logo hazırlarız. İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurulmuş ve verdiğiniz hizmet baz alınmış bir şekilde logonuz, bu aşamada tasarım sürecine girer.

2. Değerlendirme

Sizlerle logo görüşmemizden sonraki süreçte bizler, logo tasarımlarınızı hazırlar ve sizlere bir sonraki görüşmede sunarız. Tasarım, renk açısından birbirinden farklı olan logoları sizlere sunar ve belirlediğiniz logo tasarımı üzerinde yoğunlaşarak istediklerinizi not alarak edit sürecine geçeriz. Hizalamalar, yer değişiklikleri gibi bir takım değişikliklerden sonra ise logo çalışmanız yine sizin onayınıza sunulur.

Onayladığınız logonuz vektörel çalışmalarla sizlere teslim edilir ki bu sonradan baskı çalışmalarınızda “piksel kaybı” yaşanmaması adına yapılır.
Vektörel olarak tasarlanan logolarınızın aynı zamanda png ve jpg formatları da sizlere teslim edilir ve herhangi bir problem olması durumunda tekrar erişebilmeniz adına Digital Marka tarafından sizler için saklanır.

Kaliteli ve Estetik Bir Logo Tasarımı İçin Tek Adresiniz Digital Marka!

Sağlık sektörü odaklı SEO ajansı olarak görev yaptığımız bu süreç içerisinde kaliteli ve estetik logo tasarımları yapmaya önem verdik ve müşterilerimizin hepsini “logo tasarımlarımız” ile memnun edebildik. Şirketinizin imzası yerine geçen ve tüketicileriniz tarafından sizin “kaliteli bir marka” olarak algılanmanızı sağlayacak olan logolarınızı bize emanet ederek en doğru kararı vereceksiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi